Atletski sportski klub "ASK" Split

novosti

Ask-ovci nakon kadetskog uzrasta najbolji i u juniorskoj konkurenciji

Rijeka 22-23.06.2019.g.
Na juniorskom prvenstvu Hrvatske Askovi atletičari i atletičarke su najuspješniji po broju osvojenih medalja i tako nastavili niz kojeg su započeli kadeti i kadetkinje. Teško je nabrojati sve medalje koje su osvojene u muškoj i ženskoj konkurenciji ali trebalo bi izdvojiti Josipu Cecić sa četiri zlata na 100m, 200m, 400m i štafeti 4x400m, te srebrom u štafeti 4x100m, samo malo iza nje se smjestila i Petra Cokarić sa 4 medalje i jednim finalom, Petra je osvojila srebro na 400m, 800m, 4x100m te zlato u štafeti 4x400m, te finale na 100m. Od cura Ana Brkljačić je pokazala standardnu formu te je njen disk ponovno letio preko 48m, te zlato u kugli sa bačenih 13,72m.  Zlatom se još okitila Mirta Kulišić u bacanju koplja, U štafeti 4x400m zlatom su se okitile još Lara Klojčnik i Tea Krolo, te srebrom u štafeti 4x100m. Lucija Čurković osvojila je srebro u troskoku. Od muških predstavnika srebrne medalje su osvojili Filip Kozina u  troskoku sa rezultatom 13,85, te Šime Jadrijev u skoku sa motkom sa preskočenih 410 cm. , dvije brončane medalje oko vrata su Antoniu Čurkoviću  u koplju, te Luki Čurkoviću u dalju. Naši srednje prugaši Libero i Tonći osvojili su 5 i 6 mjesto na 1500m, te šesto i osmo mjesto na 800m. u bacanju kugle nastupili su Roko Raspudić i Vitaly Favorov te se osvojili 4 i 6 mjesto. Sve rezultate možete pogledati ovdje...