Atletski sportski klub "ASK" Split

novosti

Fantastičan vikend naših atletičara

Split, 05.03.2018
U subotu 03.03.2018.g. naši atletičari su nastupili u Zagrebu na Dvoranskom PH u kružnim trkama za mlađe kategorije te istog dana u Splitu na Zimskom PH u bacanjima. U Zagrebu je osvojeno ukupno 6 medalja po dvije zlatne, srebrne i brončane. Zlatnom medaljom i ponovno odličnom trkom okitila se Petra Cokarić na 400m sa rezltatom 58,29 i Dea Petrović na 600m sa rezultatom 1:45,64. Do srebrne medalje su dosli Libero Frapporti na 800m sa rezutatom 2:03,34 te štafeta kadetkinja u sastavu Lara Grbavac, Nika Tomić, Manuela Barić i Tea Krolo sa rezultatom 1:50,11. Stepenicu niže i brončanom medaljom okitila se Josipa Cecić sa osobnim rekordom na 400m 58,84 te Tea Krolo na 200m sa rezultatom 27.11 što je njen i osobni rekord. Sa odličnim rezultatima su još nastupili Lara Topić na 400m sa osobnim rekordom 1:00,54, na 200m za kadetkinje sa osobnim rekordima su nastupile Nika Tomić 27,48, Manuela Barić 27,75, Lara Grbavac 28,46. Štafeta 4x400m za ml.juniorke je nastupila sama, cure su odradile profesionalno i završile trku sa rezultatom 4:09. Od muških predstavnika je nastupio Tonći Bebić na 1000m sa odličnim rezultatom 2:55,86, te povratnica u atletiku Antonija Šarić na 800m sa rezultatom 2:26,25.
Sve rezultate možete pogledati ovdje...

Istog dana u Splitu je održano i Zimsko PH u bacanjima. Najvrijedniji rezultat ostvarila je Ana Brkljačić u bacanju diska 41,29 što je i ispunjena norma za Europsko prvenstvo za ml.juniore, te u bacanju kugle osvojila 1mjesto. Bravo za Anu i trenera Tonćija. Kod mlađih juniora još su nastupili Vitaly Favorov sa osvojenim trećim mjestom u bacanju koplja, Ante Gagro u bacanju kugle sa osvojenim srebrom sa rezultatom 14,18 te u bacanju diska treće mjesto. Kod kadeta su nastupili Roko Raspudić u bacanju kugle i osvojio je prvo mjesto, Antea Marović u disku sa osvojenim četvrtim mjestom, Lea Polović u bacanju kladiva sa odličnim rezultatom i osvojenim drugim mjestom. Bacanje koplja su obilježeli Ivan Baričević i Branimir Ugrina, osvojili su prvo i treće mjesto. Kod juniora Mirta Kulišić je osvojila drugo mjesto u bacanju koplja i četvrto mjesto u bacanju diska, njen klupski kolega i najbolji naš bacač koplja Bartul Zemunik suvereno je pobjedio sa rezultatom 65,93. Kod seniora je nastupio Marin Vlašić u bacanju kugle i osvoji četvrto mjesto te u bacanju diska drugo mjesto. Sve rezultate možete pogledati ovdje...