Atletski sportski klub "ASK" Split

novosti

Prvenstvo Hrvatske za kadete-kinje i ml.kadete-kinje

Osijek, 24-25.07.2017
U Osijeku je održano PH za kadete-kinje i ml.kadete-kinje, a nastupili si mladi atletičari i atletičarke ASK-a. Ovo je za njih bilo najuspješnije kadetsko natjecanje u povijesti ASK-a a osvojeno je ukupno 20 medalja, a od toga čak 11 zlatnih što nas je podiglo sve do izvrsnog drugog mjesta. Nažalost drugi dan je bio prekinut zbog nevremena i tu smo ostali kratki za nekoliko zlatnih medalja što bi nam u konačnici donijelo najbolji plasman. Prvog dana medalje su osvojili: Branimir Ugrina zlato u bacanju vortexa, Roko Raspudić u bacanju kugle, Ivan Baričević u bacanju koplje sa rezultatom 49,20 što je bilo skoro 5m ispred drugoplasiranog te Borna Beneta u trčanju na 1000m sa rezultatom 2:42, kod cura zlatnom medaljom su se okitile Ana Brkljačić u disku i kladivo, Laura Žeravica u vortexu, te Petra Cokarić na 300m sa odličnim rezultatom 40,70. Također zlatnom medaljom se okitila i ml.kadetska štafeta 4x60m u sastavu Iris Puljiz, Tea Krolo, Manuela Barić i  Dea Petrović. Trebamo spomenuti i Niku Tomić na utrci na 80m pr. kao najmlađu u konkurenciji osvojila je 8 mjesto, dok je u istoj disciplini Tea Krolo osvojila 5mj. Nakon puno problema sa mjerenjem rezultata u utrci na 100m sa preponama u kadetskoj kategoriji, naše cure Ivana i Silvija osvojile su 6 i 8 mjesto u ukupnom poredtku. Srebrne medalje su osvojile Josipa Cecić na 300m sa najboljim njenim rezultatom 41,55 te Dea Petrović koja je prvi put nastupila na PH u utrci na 400m sa rezultatom  1:01,40 dok je njena klupska kolegica Maja Vidić osvojila 5mj sa najboljim rezultatom 1.04,35, iako su obje tek ušle u ml.kadetkinje time je rezultat još vrijedniji. Brončanom medaljom se okitila Tea Krolo u skoku u dalj te štafeta kadetkinja 4x100m sa povratnicom na stazu Larom Topić, koja je izbivala skoro 2 mjeseca zbog ozljede. Drugog dana nastavila se berba zlatnih medalja i to Lea Polović i Ana Brkljačić u kugli koje su bile neuhvatljive za sve ostale atletičarke, srebrom su se okitile Dea Petrović na 600m, i ponovno izvrsna Tea Krolo na 200m pr. sa rezultatom 29,84 koji je još vrijedniji kada se zna da je ovo Tei prva trka na ovoj disciplini. Također treba napomenuti da je Nika Tomić osvojila u istoj disciplini 5mj sa rezultatom 30,77.  Srebrne medalje su još osvojili Laura Žeravica u kugli za ml.kadetkinje kao i njen klupski kolega Branimir Ugrina, te Šime Jadrijev u skoku sa motkom. treba spomenuti i finale Lare Klojčnik na 100m te je na kraju zauzela izvrsno 6mj u jakoj konkurenciji sa najboljim rezultatom 13,05. Hvala svim drugima koji su se natjecali i ostvaril najbolje rezultate na svim ostalim disciplinam, a pogotovo na 200m gdje su naše cure u odličnoj konkurenciji otrčale sve najbolje rezultate.