Atletski sportski klub "ASK" Split

novosti

Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u dvorani

Zagreb, 24.02.2018
Zagreb i Hrvatska su napokon dočekali atletsku dvoranu. Natjecanje su obilježile ASK-ove srednjeprugašice na 800m, nakon dugog niza godina napokon su se našle dvije atletičarke na postolju. Ivona Zemunik je postala prvakinja Hrvatske sa rezultatom 2:14,25, dok je Petra Cokarić iako tek zakoračila u ml.juniorski staž osvojila 3mj sa osobnim rekordom 2:16,72 i tako se i u toj disciplini približila normi za ml.juniorsko prvenstvo Europe. Četvrto mjesto je osvojila još jedna ml.juniorka Lara Topić koja je pobjedila u svojoj grupi sa rezultatom 2:20. Nažalost u grupi bez konkurencije i nije mogla bolje, ali s obzirom na njenu prvu trku na 800m rezultata je tim vrijedniji. U muškoj konkurenciji u dobroj trci na 800m nastupio je Libero Frapporti i zauzeo je 5mj sa dobrim rezultatom 2:03, te time potvrdio dobru formu za nastavak sezone koja slijedi na otvorenom. Brončanom medaljom su se okitili još Siniša Zagorac i Antonija Radić. Ukupno je osvojeno 4 medalje, jedna zlatna i tri brončane.