Atletski sportski klub "ASK" Split

novosti

Rekordi Matee Čerine i Lucije Grd

Rijeka,25.02.2017
U Rijeci su danas i najmlađi uzrasti, mlađi kadeti i kadetkinje, odradili svoje državno prvenstvo u dvorani, a postignuta su 3 rekorda. Najuspješnija je bila Matea Čerina koja je postavila novi mlađe kadetski dvoranski rekord u skoku u dalj (iz zone odraza) skočivši 5,42m dok je na 60m je u finalu izjednačila svoj dva tjedna stari rekord 7,90. U kvalifikacijama na 55 m prepone Lucija Grd istrčala je 9,06 što je novi rekord za ovaj uzrast. Dva naslova osvojio je i Marko Orešković i to na 60 m (8,09) i u skoku u dalj (5,32 m). Osim njih naslove prvaka Hrvatske osvojili su još: mlađe kadetkinje - Klaudija Matulović Smočić u skoku u vis (1,50 m) i Lea Polović u bacanju kugle 2 kg (11,56 m) mlađi kadeti - Šime Jusup na 55 m prepone (9,51), Ivan Vuletić u skoku u vis (1,38 m) i Ivan Kovač u bacanju kugle 3 kg (12,74 m). Od Askovih atletičara još su nastupili: Nika Tomić je osvojila treće mjesto na 55m pr. sa odličnim rezultatom 9,24 i to kao najmlađa sudionica finala, u bacanju kugle su nastupile Lea Polović i Laura Žeravica osvojivši 1 i 2mj. Manuela Barić- pobjednica "B" Finala na 60m,Tea Krolo koja je osvojila 3mj u "B" finalu te 5mj u skoku u dalj, u skoku u dalj je nastupila još i Nika Mušić. Kod atletičara nastupio je Branimir Ugrina u bacanju kugle te je osvojio 2 mj.